Avion Ostrava jižní křídlo

  • Domů
  • Avion Ostrava jižní křídlo


Jižní křídlo ostravského obchodního centra Avion Shopping Park prošlo v uplynulých měsících významnou rekonstrukcí. Nové podoby se dočkaly všechny obchodní jednotky v galerii navazující na vstup do prodejny IKEA.


Naše společnost se podílela na vizuální změně téměř všech obchodních jednotek jižního křídla. Konkrétně se jednalo o shopfronty a vstupní portály s maximálním využitím skla jako hlavního konstrukčního prvku. Rozsáhlé skleněné plochy o celkové výměře cca 1.300 čtverečních metrů si dokonce vyžádaly speciální konstrukční řešení a statické posudky.

Bylo použito čiré sklo ESG tloušťky 12 mm uchycené do spodních systémových profilů GEZE. Horní ukotvení skel je vyřešeno bodovými nerezovými úchyty, stejně jako spoje skel s využitím systémových nerezových úchytů GEZE a DORMA.

Součástí naší dodávky byly rovněž systémové mříže Gala včetně nerezových sloupků pro kotvení rolet. Mezi drobnější speciality patřil skleněný obklad bankomatu České spořitelny či obklady sloupů dělicích obchodní jednotky.