celoskleněná zábradlí CLEARsave©

CELOSKLENĚNÁ ZÁBRADLÍ CLEARsave©

V moderní architektuře se sklo stále více prosazuje v dříve nemyslitelných oblastech použití. Umožňují to moderní technologie jeho opracování, díky čemuž může sklo plnit také funkci plnohodnotného a bezpečného zábradlí.


Vyrábíme a instalujeme interiérové a venkovní zábradlí ze skla a kovu. Samotné skleněné desky plní funkcí výplní kovového zábradlí nebo jsou samonosné.

Podle toho je použité stavební sklo buďto bezpečnostní lepené (VSG) nebo ve druhém případě bezpečnostní lepené a kalené (ESG / VSG) - v souladu s požadavky normy EN ČSN 74 3305.

Pro některé realizace je vhodnější použití bezpečnostního lepeného a tepelně zpevněného skla - TVG / VSG (kompletní info o stavebním skle najdete zde).


montáž skleněného zábradlí provádíme:

  • kotvením vrtaných skleněných desek na bodových úchytech
  • vkládáním skleněných desek do nosného hliníkového profilu
  • kotvením skleněných desek mezi ocelové nebo nerezové svěrné desky
  • kotvením skleněných desek do nosných ocelových nebo nerezových sloupků


Na přání navrhneme řešení kotvení a konstrukce skleněného zábradlí dle požadavků konkrétního projektu.

Ve všech případech lze zábradlí osadit madlem pro jeho vyztužení nebo optické zvýraznění.

Pro individualizaci lze využít některý z moderních způsobu úpravy skla grafickým tiskem nebo použití barevných meziskelních fólií.

Při navrhování skleněných zábradlí vycházíme především z platných norem a předpisů. Tyto konstrukce musejí zejména splňovat svůj hlavní účel - tedy bránit bočnímu pádu ze schodů. Proto před každou realizací prověřujeme správnost návrhu a zaručujeme klientům bezproblémové užívání skleněných zábradlí.


V galerii vpravo si můžete prohlédnout referenční fotografie i kompletní fotogalerie vybraných realizací.


Kontaktujte nás pro další informace o nabídce kování pro celoskleněná zábradlí CLEARsave© a sortiment bezpečnostních skel. Pro architekty a projektanty poskytujeme poradenství a technické podklady.


rychlá poptávka

kalkulace