CENTRÁLA TESCO PRAHA EDEN

  • Domů
  • CENTRÁLA TESCO PRAHA EDEN

Na sklonku uplynulého roku naše firma dokončila a předala k užívání vstupní prostory administrativní centrály společnosti TESCO v pražském Edenu.


Jednalo se o prosklenou strukturální fasádní stěnu včetně proskleného zádveří a automatických dveří. Prosklené konstrukce byly součástí rozšíření objektu o výtahovou šachtu a modernizace vstupu do budovy.

Objemem nevelká realizace byla náročná z pohledu rychlosti a podmínek provedení. Práce probíhaly za plného provozu sousedícího obchodního komplexu TESCO Eden.

Náš projektový tým tak musel - kromě dotažení technického řešení strukturálně zasklené fasádní stěny - velmi pečlivě připravit logistiku montáže.

Strukturální fasáda je vyrobena ze systému ALUPROF MB SR50 - EFEKT. Je zasklena izolačními trojskly o výšce čtyř metrů.

Automatické dveře řady GEZE ECdrive T2, použité v exteriéru i interiéru, jsou novinkou v sortimentu společnosti GEZE. Výšky pohledového krytu pohonu pouhých 100 mm je dosaženo díky nové konstrukci pojezdů.

Tento inovovaný produkt tak mnohem lépe vyhoví náročným estetickým požadavkům architektů preferujících pohledově subtilní technická řešení.

Kompletně nový vstup a recepce centrály TESCO Eden nyní dokonale ladí s okolními fasádami. Působivý facelift oživil celý objekt a současně začlenil do kontroly objektového vstupu nové moderní technologie.