DOMOV SENIORŮ DAČICE

  • Domů
  • DOMOV SENIORŮ DAČICE

V loňském roce jsme realizovali dodávku a montáž skleněných konstrukcí zábradlí, balkonových paravanů a zavěšeného pláště ze skleněných desek v rámci výstavby apartmánového domu pro seniory v jihočeských Dačicích.


Po nezbytných terénních a sadových úpravách se letos na jaře okolí objektu krásně zazelenalo a nastala vhodná chvíle pro fotodokumentaci.

Domov seniorů je usazen jako součást areálu místní nemocnice v malebné krajině Českomoravské vrchoviny. Nabízí nadstandardní úroveň bydlení a pojetí architektury - použité materiály a jejich zapracování jsou srovnatelné s nejmodernějšími trendy v oblasti bydlení.

Celoskleněné zábradlí je zavěšeno na nerezových bodech. Svou výškou přesahuje do prostoru spodního balkonu. Tím je balkon chráněn proti nepřízni počasí a dovoluje komfortní posezení. Zábradlí je zároveň zřetelným výrazovým prvkem fasády a efektně odráží dopadající světlo. Pozorovatel tak získá dojem pohledu na velké zrcadlo.

Mezibalkonové paravany z kaleného a lepeného skla díky barevným meziskelním fóliím oživují prostor a celkový vzhled fasády. Vytvářejí zároveň decentní předěly mezi jednotlivými apartmány bez omezení možnosti průchodu a setkávání se sousedy.

Další vrstvu fasády tvoří na hliníkovém roštu lepené skleněné panely v tmavé barvě. Decentní odstín vytváří kontrastní podklad pro barevné paravany a dodává objektu nádech luxusu.