DOMOV SENIORŮ STAŘÍČ

  • Domů
  • DOMOV SENIORŮ STAŘÍČ


Pod termínem domov seniorů si obvykle představíme starší budovu oddělenou od okolního světa nevzhledným plotem, nebo ještě častěji velkou vzdáleností a tím i izolovaností od obytných zón.


To se v posledních letech naštěstí mění. Dnes tak můžeme, také díky cílené politice dotací, najít v našem okolí moderní budovy, které svou architekturou a provedením připomínají spíše nadstandardní bytové domy a poskytují dostatečnou kvalitu bydlení pro nejstarší generaci.

Takovým projektem je také domov seniorů v obci Staříč u Frýdku-Místku. Moderní novostavba, vyznačující se vkusně pojatou architekturou a použitými materiály, se vůbec neschovává v zastrčené uličce.

Její vzhled jako by chtěl zdůraznit účel, ke kterému skutečně slouží: vytvoření důstojného, poklidného, estetického a harmonického prostředí.

Naše společnost měla možnost podílet se na výstavbě tohoto domova seniorů dodávkou výrazných prvků fasádního pláště - skleněného zábradlí a celoskleněných balkonových paravanů.

Subtilní řešení detailů kotvení celoskleněných konstrukcí spoluvytvářejí moderní a nadčasovou architekturu pláště objektu. Jejich provedení a použité materiály - kalené bezpečnostní sklo v kombinaci s barevnými fóliemi - vycházejí z moderní technologie výroby a zpracování stavebního skla, které najdeme v projektech nadstandardního bydlení.

Snad i díky tomu už nebude důvod představovat si domov seniorů jako šedou budovu s malými okny.