FAPIM OLTRE - NOVÁ GENERACE KYVNÝCH HRAZD

Nová generace panikových madel FAPIM Oltre nahrazuje předchozí řadu Panama. Vychází z její konstrukce, současně ale nabízí celou řadu inovací a vylepšení s cílem zvýšit životnost, spolehlivost a usnadnit instalaci.


KONSTRUKČNÍ VYLEPŠENÍ OPROTI ŘADĚ PANAMA

  • kvalitnější materiál exponovaných dílů - Zamak nerezová ocel a odlévané pevnostní hliníkové slitiny
  • západky z nerezové oceli třídy AISI 304
  • náběhy západek ze směsi teflonu a kevlaru pro lehčí a tišší chod zámku
  • kyvné páky z hliníkové slitiny
  • významné snížení počtu konstrukčních dílů zámků a uzávěrů - menší náchylnost k poruše

INOVACE V OBLASTI APLIKACE A MONTÁŽE

  • zámky a boční uzávěry již jen v protipožární specifikaci – jednodušší objednávání
  • montáž bez nutnosti montážních podložek pro protipožární dveře - zrušení položky v nabídce
  • vnější štítek (varianta s klikou nebo koulí) umožňuje výměnu cylindrické vložky bez nutnosti demontáže celého kování


Pro celoskleněné dveře se stále dodává paniková hrazda z modelové řady FAPIM Panama.

Design madel FAPIM Oltre je shodný s předchozí řadou Panama. Výměna nebo doplnění již namontovaných panikových kyvných hrazd je tedy snadná a bez dalších úprav. Jediná změna je u tvaru vnějšího štítku, který má zcela nový a moderní design, vycházející z řady okenních klik Olimpo line. Kliky Olimpo line jsou tak kompatibilní pro použití s vnějším štítkem a je možné sladění designu klik dveří a oken.

Vnější kování je dostupné v provedení s klikou nebo koulí. Součástí dodávky je také cylindrická vložka umožňující uzamčení dveří z vnější strany.


Funkce u jednokřídlých dveří

Z vnější strany dveří je uzamykatelná klika nebo koule. Při uzamčení nelze dveře z vnější strany otevřít. Madlo upevněné z vnitřní strany dveří umožňuje dveřní křídlo ve směru úniku vždy otevřít - jak v případě odemčeného, tak i uzamčeného vnějšího kování. Zajištění křídla je jednobodové, volitelně pak dvou- nebo tříbodové.


Funkce u dvoukřídlých dveří

Na průchozí křídlo se montuje horizontální madlo, na pevné křídlo se užívá madlo s vertikální vnější rozvorou. Aktivní křídlo pracuje stejně jako v případě jednokřídlých dveří. Totéž platí i pro vnější kování. Rozvora umožňuje dvoubodové uzamčení pasivního křídla - v tomto případě se vnější kování neužívá. Zajištění aktivního křídla je jednobodové, volitelně pak dvou- nebo tříbodové.

V případě otevření dveří pomocí pasivního křídla je nutné - pomocí dveřních samozavíračů a regulátoru pořadí zavírání - zajistit zavření dveří ve správném pořadí.


V rámci technického servisu pro odběratele Vám rádi pomůžeme s výběrem vhodného typu panikového madla FAPIM.

rychlá poptávka