FAPIM PANAMA – TLAČNÁ LIŠTA

Paniková madla FAPIM Panama s tlačnou lištou jsou funkčně shodná s provedením s kyvnou hrazdou. Hlavní rozdíl je v elegantním designu tohoto provedení madel FAPIM. Tlačná lišta neční do prostoru a neruší v takové míře vzhled dveří.


Výroba a nabídka tohoto typu panikového madla byla ukončena ke dni 30. 9. 2018. Probíhá doprodej skladových zásob do vyprodání.

Model FAPIM Panama je nahrazen vzhledově identickým a funkčně výrazně modernizovaným modelem FAPIM Oltre - detailní info k novému produktu připravujeme.


Vnější kování je v provedení s klikou nebo koulí. Součástí dodávky je také cylindrická vložka umožňující uzamčení dveří z vnější strany. Pro montáž do dveří s vysokou frekvencí provozu je určena montážní deska zajišťující pevné ukotvení ke konstrukci dveří.


Image title


Funkce u jednokřídlých dveří

Z vnější strany dveří je uzamykatelná klika nebo knoflík. Při uzamčení nelze dveře z vnější strany otevřít. Madlo upevněné z vnitřní strany dveří umožňuje dveřní křídlo ve směru úniku vždy otevřít - jak v případě odemčeného, tak v případě uzamčeného vnějšího kování.


Funkce u dvoukřídlých dveří

Na průchozí křídlo se montuje horizontální madlo, na pevné křídlo se užívá madlo s vertikální vnější rozvorou. Aktivní křídlo pracuje stejně jako v případě jednokřídlých dveří. Totéž platí i pro vnější kování. Rozvora umožňuje dvoubodové uzamčení pasivního křídla - v tomto případě se vnější kování neužívá.

V případě otevření dveří pomocí pasivního křídla je nutné - pomocí dveřních samozavíračů a regulátoru pořadí zavírání - zajistit zavření dveří ve správném pořadí.


V rámci technického servisu pro odběratele Vám rádi pomůžeme s výběrem vhodného typu panikového madla FAPIM.

rychlá poptávka