HOTEL ARIGONE OLOMOUC

  • Domů
  • HOTEL ARIGONE OLOMOUC


HOTEL ARIGONE OLOMOUC - MODERNA V HISTORICKÉM KABÁTĚ

Některé projekty dokáží svým výsledkem ohromit. A to i tehdy, když se jich účastníte jako dodavatel. Přesně takovým projektem je třetí etapa rozšíření Hotelu Arigone v samém centru Olomouce.


Historická fasáda zde skrývá oázu relaxu pro duši i tělo, s dokonalou symbiózou původních konstrukcí a moderní architektury. Celková rekonstrukce a rozšíření objektu překročily hranice běžné stavební dodávky. Zachování původních stropů včetně maleb si vyžádalo restaurátorské práce.

Námi dodané celoskleněné konstrukce díky citlivému umístění v prostoru nenarušují celkový dojem. Naopak - interiérům dodávají punc exkluzivity.

Posuvná křídla a dělicí celoskleněné příčky s dveřmi svou transparentností rozdělují prostor a současně nebrání průchodu světla interiérem. To platí také pro sprchové zástěny, ať už jsou v samostatných místnostech, nebo součástí pokoje.

Pro mezonetový apartmán bylo součástí dodávky celoskleněné zábradlí pro galerii a venkovní terasu. Důraz na detail ze strany architekta vyžadoval použití zapuštěných nerezových kotevních bodů a částečně lakované sklo pro zakrytí podesty.

Prostory velkého wellness rozděluje celoskleněná stěna s kováním DORMA Manet. Celoskleněná stěna v recepci využívá efektní LED nasvícení do hrany skla.

Všechny skleněné prvky jsou opatřeny polepem v podobě hotelového loga s 3D efektem.

Architekt se rozhodl použít ve vybraných pokojích skleněné obklady s motivem ušlechtilých nerostů. Takové zadání vyžadovalo nejen vysokou úroveň přípravy ze strany našeho grafika, ale také správný výběr dodavatele potisku skla.

Výsledek určitě stojí za vynaložený čas a úsilí. Na první pohled není zřejmé, že se jedná o sklo s potiskem. Barevné LED nasvícení jen umocňuje dokonalý efekt obkladů.

Při realizaci bylo v rozhodující míře použito kování DORMA představující etalon v kvalitě i designu. Vyplatila se také sázka na osvědčené dodavatele skla, především firmu Ertl Glas.

Příkladná byla také spolupráce s architektem, investorem a realizační firmou, kdy všechny strany úspěšně směřovaly ke společnému cíli.