HOTEL MIURA ČELADNÁ

  • Domů
  • HOTEL MIURA ČELADNÁ


Horská obec Čeladná v Beskydech nabízí bohaté možnosti hotelového ubytování. K nejzajímavějším rozhodně patří hotel MIURA. Je oblíben nejen mezi vyznavači vysoce nadstandardního ubytování, kvalitní gastronomie a služeb, ale i mezi znalci moderního umění. V jeho útrobách jsou k vidění díla světově proslulých umělců, za kterými by jinak bylo nutné vyjet do světových galerií moderního umění.

Nadšení pro design a umění promítli majitelé hotelu po deseti letech provozu také do změny stylu hotelové restaurace. Z původní koncepce interiéru, kombinujícího tmavé barvy, sochy Davida Černého a obrazy Damiena Hirsta, zůstaly na svém místě jen umělecká díla.

Změna pojetí interiéru, včetně prostoru terasy, přinesla svěží barevné kombinace spolu s novým nábytkem a osvětlením. Nová je také prosklená fasádní stěna, která nahradila původní skládací křídla. Tím získala fasáda hotelu oboustrannou symetrii a prostor je během dne přirozeně prosvětlen.

Naše firma měla - stejně jako před deseti při výstavbě hotelu - možnost podílet se na této rozsáhlé modernizaci. Kromě demontáže interiérových konstrukcí a prosklených fasádních prvků terasy jsme dodali novou strukturálně prosklenou fasádní stěnu a nové řešení zasklení obrazů světově proslulého Damiena Hirsta.

Vše se podařilo stihnout do plánovaného zahájení provozu a znovuotevření hotelu po nucené přestávce z důvodu protipandemických omezení.