HOTEL SLOVAKIA TRENČIANSKE TEPLICE

  • Domů
  • HOTEL SLOVAKIA TRENČIANSKE TEPLICE

Rekonstrukce hotelu SLOVAKIA v centru lázeňského města Trenčianske Teplice započala na jaře 2020 a trvala do března 2021. Prakticky současně se zahájením prací vstoupila i u sousedů na Slovensku v platnost omezení spojená s pandemií covid-19.


Po celou dobu realizace tak pro nás - kromě obvyklých úkolů - přibyly další dva: minimalizovat dopady omezení do harmonogramu prací a zcela zamezit jejich vlivu na kvalitu provedení. Obojí se podařilo splnit s přispěním investora a dodavatele stavby, kteří po celou dobu provádění díla proaktivně spolupracovali při řešení problémů.

Celkový rozsah naší dodávky zahrnoval opláštění jednotlivých objektů samotného hotelu SLOVAKIA a také nově postaveného spojovacího krčku k budově sousedního hotelu. Fasáda z bondových kazet je zavěšena na nosném roštu HILTI. Tepelná izolace má kašírovanou vrchní vrstvu, díky čemuž nemusí být zakryta dodatečnou difuzní fólií.

Modernizace pláště, zahrnující kromě bondové fasády také nové prosklené výplně, dodává objektu svěží vzhled a punc exkluzivity na první pohled. Díky moderním materiálům a barevnému řešení využívajícímu oblíbené antracitové odstíny se z hotelu stala dominanta nejen lázeňské promenády, ale i celého centra města.

Funkční propojení s objektem sousedního hotelu Krym tvoří moderně navržená konstrukce spojovacího krčku, na němž opláštění bondovou fasádou doplňují prosklené fasádní konstrukce. Barevné pojetí navazuje na fasádní prvky hotelu Krym. Celek působí naprosto kompaktně a současně přirozeně pro danou zástavbu. Díky spojovacímu krčku mohou lázeňští hosté přecházet mezi oběma objekty při zachování maximálního komfortu a soukromí.

Samostatnou částí projektu je fasáda bazénu a wellness provozu. Pro tento objekt byly bondové kazety vyrobeny a zakružovány do požadovaného rádia, stejně jako atikové plechy a související klempířské prvky. Oblé křivky bondových kazet jsou protiváhou jinak přísně ostrých hran fasády hotelu. Tato rozmanitost přidala objektu na zajímavosti a exkluzivitě.

Spolu s bondovými kazetami jsme dodávali také lepený keramický obklad kolem vstupu do hotelu, navazující klempířské prvky a parapety oken.

Celková výměra opláštění objektu činila cca 2.000 m2.

S koncem pandemických omezení v oblasti turistiky a lázeňství tak hotel SLOVAKIA vstupuje do nové sezony s modernizovaným vzhledem také s přispěním Clearmontu.

KOMPLETNÍ FOTOGALERIE