LUMIUS FRÝDEK-MÍSTEK

  • Domů
  • LUMIUS FRÝDEK-MÍSTEK


Firemnímu krédu „Svět plný energie“ přizpůsobila společnost Lumius odvážné architektonické pojetí svého nového sídla ve Sviadnově u Frýdku-Místku. Industriální prvky oživené teplými tóny interiérů a přírodní zelení symbolizují spojení zdejší průmyslové oblasti s blízkými Beskydy.


Moderní novostavba doslova vyzařuje energii. Odkazuje na hlavní obchodní komodity firmy - elektřinu a plyn. Mezi konstrukčními a designovými prvky tak vedle betonu, oceli a dřeva nemůže chybět stavební sklo ve své nejexkluzivnější podobě. Takové výzvě jsme nemohli odolat!

Dominantou centrální vstupní haly je vertikální zahrada s umělým zavlažováním a nepřehlédnutelné skleněné schodiště CLEARstep. Jeho stupnice ze čtyř vrstev kaleného lepeného skla ESG / VSG jsou kotveny atypickými body spojenými pouze se spodním sklem. Samotné slepení vrstev skla čirými fóliemi bez optických vad v podobě viditelných bublin je technologicky extrémně náročné a vyžadovalo pečlivý výběr dodavatele skla. Exkluzivitu schodiště podtrhuje povrchová úprava stupnic protiskluzovým sítotiskem s korundovým práškem.

Nejvyšší nároky na estetiku a funkčnost splňuje také celoskleněná příčka CLEARside oddělující kancelář majitele. Atypický rám z TP lišt a dveřní zárubeň - obojí v nerezovém provedení - nesou kalené lepené sklo s elektricky stmívatelnou termostatickou fólií na bázi tekutých krystalů (tzv. PDLC „chytré“ sklo), která zmáčknutím tlačítka změní mléčné sklo na zcela průhledné. Dveřní madlo disponuje uzamykáním do podlahy.

Vstupní halu oddělují od showroomu zaměstnanců a jídelny dvě celoskleněné mobilní stěny DORMA HSW-G o celkové ploše 35 čtverečních metrů. Ani zde se nejedná o běžné sériové provedení - dveřní křídla jsou otočně-posuvná, rovněž se zamykáním madel do podlahy.

Za zmínku určitě stojí 22 metrů dlouhé celoskleněné zábradlí CLEARsave na galerii v prvním podlaží. Jednoduchý čistý vzhled skleněných panelů kontrastuje s technicky náročným kotvením v atypických pouzdrech skrytých v podlaze. Samotná kalená lepená skla v nejvyšším provedení extra čirý diamant se speciálně leštěnou hranou spojují decentní kotevní body rovněž atypické konstrukce na míru.

Přehled naší dodávky celoskleněných prvků pro tuto ultramoderní stavbu završují tři klasické celoskleněné příčky CLEARside s dveřmi. Pro jejich konstrukci jsme použili kalené sklo tloušťky 10 - 12 mm uchycené v TP lištách a vybavené prvky kování systému DORMA Universal.