MOLO LIPNO RESORT

  • Domů
  • MOLO LIPNO RESORT


MOLO LIPNO RESORT: NEJKRATŠÍ CESTA K MOŘI

Historie Lipenské přehrady sahá až do 19. století, kdy vznikla myšlenka vybudování přehrad na řece Vltavě, aby se zabránilo opakovaným záplavám. Její stavitelé v dobách budovatelského nadšení 50. let minulého století mohli jen těžko předpokládat, že se Lipenská přehrada stane rekreační oblastí s luxusními ubytovacími kapacitami, penziony a apartmány.

To vše doplněno o nesčetné možnosti rekreačního vyžití, včetně stylového mola pro kotvení jachet a lodí. Označení přehrady Lipno českým mořem nezní v tomto kontextu přehnaně.

Do takto exponovaného území, přímo do centra samotné obce Lipno nad Vltavou, se rozhodla investiční společnost Investika, a.s. umístit ambiciózní projekt luxusního apartmánového bydlení MOLO LIPNO RESORT.

Součástí objektů jsou také komerční prostory pro obchody a služby využívané nejen rezidenty apartmánových domů. Jako naprostý unikát nejen na české, ale i středoevropské poměry hodnotíme rozhodnutí investora vybudovat pod apartmány nádherné vyhlídkové molo o délce sto metrů s luxusní prosklenou restaurací MOLO, umístěnou v půli vycházky. Lze si tak dát dobré jídlo nebo skvělý drink v letním baru s výhledem nad vodní hladinou.

Autorem architektury je renomovaný ateliér CHAPMAN TAYLOR. Výsledkem je soubor objektů, které vytvářejí svůj vlastní intimní svět díky uzavřenému nádvoří a současně jsou propojeny s okolím centra obce. Toho je dosaženo také díky optimálnímu zasazení objektu do svažujícího se terénu.

Použití přírodních materiálů, jako je kámen a dřevo na fasádě, propojuje stavbu s okolní přírodou a stylem dosavadní výstavby. Skleněné konstrukce jsou citlivě skryty za stínící dřevěné lamely. Gratulujeme autorům k návrhu, skvělá práce.

O to více si vážíme možnosti, kterou naše společnost dostala - podílet se na tomto projektu jako dodavatel hliníkových vstupních portálů, oken, fasád a HS portálů pro apartmánové domy MOLO LIPNO RESORTU.

Pro objekt restaurace MOLO naše dodávka zahrnovala vedle panoramatického zasklení schodiště abondového obkladu především prosklený plášť samotné restaurace, složený z projektově řešených HS portálů o výšce 3.800 mm. Jejich vývoj proběhl za podpory dodavatele materiálu, firmy Aluprof S.A.

O kreativitě architektů a umu stavitelů vypovídají nejen fotky dokončené stavby, ale také účast v prestižní anketě Stavba roku. Přesvědčte se na vlastní oči a vydejte se k nejbližšímu moři!

Vedení společnosti Clearmont, spol. s r.o., děkuje všem našim pracovníkům a dodavatelům aktivně zapojeným do realizace projektu MOLO LIPNO RESORT.


KOMPLETNÍ FOTOGALERIE