protipožární bezrámové příčky CLEARside©


PROTIPOŽÁRNÍ BEZRÁMOVÉ PŘÍČKY CLEARside©

Bezrámové protipožární skleněné příčky doplňují náš výrobní program celoskleněných příček CLEARside©. Spojují požární odolnost s bezrámovým designem prosklených stěn.


Moderní technologie protipožárních skel, využívající jako chladicí náplň hydrogel, umožňuje jejich aplikaci bez rámových konstrukcí jako zpevňujících a kotevních prvků.

Můžeme tak našim klientům nabídnout dodávku plnohodnotných protipožárních prosklených stěn bez rámů. Přiznaný zůstává pouze meziskelní rámeček v místě lepení skel o šířce 12 mm a mezera mezi jednotlivými skly vyplněná protipožárním tmelem o šířce 2 mm. Samotné skleněné panely jsou kotveny pomocí nerezových systémových úchytů.

Pro příčky do rozměru 1.500 x 3.000 mm lze použít pouze jeden skleněný panel. Kotevní nerezové úchyty pak mohou být skryty SDK konstrukcí nebo omítkou.

U bezrámových protipožárních příček složených z více skleněných panelů lze kotvení skel zakrýt kovovým profilem nebo dřevěným obkladem. Jedná se pouze o optické uzavření detailu, které nemá přímý vliv na protipožární odolnost příčky.

Součástí bezrámových protipožárních skleněných příček mohou být jedno- nebo dvoukřídlé rámové dveře ze systému ALUPROF.

Na přání může protipožární bezrámová příčka plnit také funkci zábradlí - skladba skla je doplněna o lepené bezpečnostní sklo VSG.


rychlá poptávka

kalkulace