REZIDENCE OLOMOUC

  • Domů
  • REZIDENCE OLOMOUC


KVALITA OD PRVNÍHO TAHU PROJEKTANTOVA PERA

Není obvyklé, aby investor vnímal jako prioritu kvalitu, design a vysokou úroveň projekční přípravy zakázky. Každá taková realizace představuje pro naši firmu prostor bez těsných časových limitů a tlaků na termín za každou cenu. Ve spojení se snahou nehledat jen nejlevnější řešení pak lze doufat v dokonalý výsledek.


Jednou z takových realizací byla dodávka a montáž celoskleněných příček a skleněné pochozí podlahy galerie pro soukromou rezidenci. V průběhu celé zakázky bylo zájmem investora skloubit záměr architekta v oblasti designu s požadavky technických řešení a technologií provedení konstrukcí.

Tak mohou i na první pohled obvyklé konstrukce, jako jsou celoskleněné příčky, nabídnout celou řadu zajímavých technických řešení a pohledů na jejich design a začlenění do interiéru budovy. Přitom nemusí utrpět kreativita architekta a současně se investor drží jasné představy o technických řešeních a detailech provedení konstrukcí.

Vedle prostor haly a hlavního obývacího prostoru rezidence byly celoskleněné příčky a dveře navrženy také do wellness a koupelen.

Podlaha galerie druhého nadzemního podlaží, která spojuje prostor wellness s ostatními částmi domu, je vyrobena ze subtilní nosné ocelové konstrukce a skleněných desek s protiskluzovým potiskem. Vše doplňuje minimalistické ocelové zábradlí s nerezovými lanky a madlem z lakovaného masivu. Skleněná deska zábradlí na konci umožňuje čistý pohled na celoskleněnou příčku ve vstupu do samotného wellness.

Stejně vysoká úroveň stylu, designu a provedení pak zůstává zachována i uvnitř wellness a v koupelnách. Na všech fotkách pak vyniká decentní řešení kombinace barev a použitých materiálů.

Vážíme si příležitosti podílet se na tomto projektu, kterou nám umožnil investor a objednatel v jedné osobě.