STRAČENA CITY OSTRAVA

  • Domů
  • STRAČENA CITY OSTRAVA

DO CENTRA OSTRAVY SE VRACÍ ŽIVOT: STRAČENA CITY

Ještě před pár lety opuštěné nebo jen z části využité objekty v centru Ostravy chátraly. S výjimkou Masarykova náměstí nabízela zbylá část historického centra města neradostný pohled - především pro pamětníky náměstí kypícího životem. Přesunem do velkých nákupních center zmizely tradiční obchody, kavárny a restaurace.

To se naštěstí v poslední době začíná měnit i díky privátním investorům. Takovým příkladem je rekonstrukce domu v ulici 28. října, v sousedství hotelu Imperial. Bytový dům s komerčními prostory v minulosti sloužil pro bydlení, bylo zde i oblíbené bistro. Po roce 1989 pak první americký fast food v Ostravě.

V roce 2022 zahájil privátní investor rekonstrukci objektu. Zachoval původní koncept, tedy nájemní bytové jednotky v horních patrech. V komerčních prostorách pak otevřel pekárnu a stylovou restauraci STRAČENA CITY. Pojetí rozsahu a stylu rekonstrukce je na místní poměry odvážné a novátorské.

Dodávkou Clearmontu byly moderní prvky fasády - hliníková okna a prosklené výkladce s automatickými dveřmi, v kombinaci se zavěšeným pláštěm z cortenových desek a podsvíceným logem restaurace.

Vážíme si příležitosti participovat na tomto projektu jako skuteční ostravští patrioti.

Velikostí naše dodávka nebyla rozsáhlá, významem pro další směřování vývoje centra Ostravy však zásadní. Pomůže vrátit do centra města lidi a přilákat tak další investory, aby pokračovali v jeho resuscitaci.