VÁŽKA U PENZIONU JURÁŠEK

  • Domů
  • VÁŽKA U PENZIONU JURÁŠEK

KŘÍDLA VÁŽKY PRO PENZION JURÁŠEK


Nejlepší reklamou je spokojený a vracející se zákazník.

Toto rčení platí zejména v dnešní době přeplněné bombastickými reklamními sděleními ve všech možných formách a médiích.


Jako osvědčený dodavatel jsme se aktivně zapojili i do třetí etapy rozšiřování komplexu Penzionu Jurášek v malebných Beskydech. Navázali jsme tak na úspěšné dodávky v rámci výstavby samotného penzionu a jeho následného rozšíření.

Tentokrát investor realizoval záměr vybudování objektu samostatné restaurace s možností otevření jejího interiéru směrem na terasu a opětovného snadného uzavření.

Současně bylo požadováno elegantní řešení s rozhodujícím podílem prosklených ploch bez rušivých rámů a detailů. Snadnost ovládání, komfort a bezpečnost jsou považovány za součást standardní výbavy.

Po vyjasnění požadavků investora i architekta na funkčnost a design jsme předložili řešení v systému DORMA HSW Easy Safe.

Novinka v sortimentu mobilních celoskleněných příček od společnosti DORMAKABA nabízí oproti předchozí generaci - kromě nového designu profilů pro zavěšení skla - také řadu praktických a inovativních řešení.

Díky modernizovaným zámkům je nyní pro uživatele snadnější ovládání stěny s kombinovanými křídly, která spojují posuvnou a otočnou funkci. Doplněná těsnění na krycí lišty zabraňují pronikání vody a nečistot do prostoru svěrného profilu. Jištění křídel v klidové poloze je snadnější a bezpečnější.

Výška svěrných profilů zůstala shodná jako u předchozí řady. Maximální výška křídla 4 metry a hmotnost až 150 kg vyhoví většině požadavků architektů na celoskleněné mobilní stěny.

Použití systému DORMA HSW Easy Safe umožnilo realizaci segmentově členěné stěny tvořené ze dvou třetin posuvnými křídly a jedním otvíravo-posuvným křídlem. Zbylá část křídel je pevně integrována do pláště objektu.

Dle přání investora byly mezery mezi skly vyplněny silikonovým těsněním, které nenarušuje design stěny. Zároveň však pomáhá udržet pohodové klima v interiéru restaurace a zabraňuje pronikání nečistot.

Šíře možností posouvaní křídel a jejich aretace rozšiřuje variabilitu samotného prostoru restaurace a jejího provozu s možností přizpůsobení aktuálnímu počasí, počtu hostů a typu události.

Posuvná křídla jsou při plném otevření stěny odsunuta na parkoviště situované tak, aby nerušilo hosty a provoz restaurace.

Součástí dodávky posuvné stěny byla také pomocná ocelová konstrukce kotvená do vazníku dřevostavby. Barevné řešení profilů stěny HSW Easy Safe, čirého kaleného skla a nerezových madel ladí s nosnými prvky dřevostavby v teplých tónech dřeva.

Samotná montáž trvala pět dnů včetně ocelové konstrukce. Součástí naší dodávky byly také hliníkové dveře a okna ze systému ALUPROF umístěné v zázemí restaurace.

Prosklená restaurace s posezením na terase, výhledem na rybníčky a panorama Penzionu Jurášek nese výstižný název Vážka. Právě na optické lehkosti celé stavby, evokující průhledná křídla vážky, má největší podíl celoprosklená mobilní stěna DORMA HSW.

KOMPLETNÍ FOTOGALERIE REALIZACE