ZMĚNY V SORTIMENTU DORMAKABA 2021

  • Domů
  • ZMĚNY V SORTIMENTU DORMAKABA 2021

Změny v portfoliu kování pro celoskleněné interiérové systémy IGS (Interior Glass System) chystá na začátek roku 2021 společnost Dormakaba.


Cílem je především zefektivnění nabídky kování pro posuvné, dorazové i kyvné dveře, posuvné dělicí příčky a veškerý další sortiment pro celoskleněné interiéry. Dlouhodobými konzultacemi s architekty a obchodními partnery Dormakaba identifikovala měnící se preference zákazníků a koncentrovala se na změny u vybraných produktů.


KOVÁNÍ PRO CELOSKLO A PŘÍČKY

Designova řada Manet bude omezena pouze na sety pro otočné dveře s příslušenstvím. V ostatních systémech dominuje v preferencích jednoznačně kování z řad Mundus a Universal Motion.

Ze sortimentu kování pro sklo bude zároveň zcela vyřazeno kování Universal Arcos, jehož obloukovitý design je již řadu let na ústupu a přepouští místo rovným čistým tvarům.

MANUÁLNĚ POSUVNÉ DVEŘE

Stále častěji jsou požadovány doplňkové funkce jako zamykání, teleskopická funkce nebo prvky tlumení zavírání a otevírání Dormotion. Tyto funkce systém Manet neumožňuje, proto zůstanou v nabídce pouze základní sety posuvných dveří bez dalšího příslušenství. Omezením řady Manet zároveň ztrácí význam jeho doplněk RSP 80.

MANUÁLNÍ DORAZOVÉ I KYVNÉ DVEŘE

Složitý proces instalace především v existujících objektech vytvořil tržní bariéru pro kování řady Visur. Jeho pozici proto zaujme kování Universal Motion. U řady Studio Arcos bude v nabídce ponecháno pouze provedení se standardní klikou (bez rozety).

HORIZONTÁLNÍ POSUVNÉ STĚNY

Ze stejných důvodů jako kování Manet skončí v tomto roce prodej systému HSW-GP.

POVRCHOVÉ ÚPRAVY

Minimální poptávka po práškově lakovaném bílém lesklém laku stojí za vyřazením této povrchové úpravy z nabídky.

Redukcí sortimentu reaguje společnost Dormakaba na měnící se požadavky zákazníků, jejich aktuální preference a designové trendy. Zároveň se tímto krokem otevírá prostor pro inovační procesy v nejžádanějších řadách kování pro celoskleněné interiérové systémy a pro optimalizaci služeb.