CELOSKLENĚNÉ TERČOVÉ FASÁDY

Odpovědí na požadavky moderní architektury v oblasti prosklených fasádních plášťů budov jsou celoskleněné terčové fasády.


Dosažení transparentnosti obvodového pláště bez kompromisů a plná funkčnost z pohledu tepelné izolace - to jsou hlavní benefity použití technického řešení terčových fasád. Ke kotvení skleněných panelů se používají výhradně kovové terče.

Terčové fasádní stěny mohou být realizovány s izolačním nebo jednoduchým bezpečnostním sklem (kalená nebo kalená a lepená bezpečnostní skla). Správná volba typu skla vychází z účelu použití (exteriér nebo interiér) a statického posouzení konkrétního projektu.

Terčová fasáda musí splňovat veškeré požadavky kladené na obvodové pláště budov a prosklené konstrukce dle norem EN a ČSN.

Terčové prosklené fasádní stěny jsou určeny pro projekty, kde je cílem architektů dokonalá transparentní fasáda tvořená pouze sklem a nerezovými terči uchycenými na nosných prvcích v interiéru konstrukce.


základní přehled sortimentu terčových fasád

  • terče pro uchycení skel ve vrtaných otvorech pro jednoduchá i izolační skla
  • terče pro uchycení skel v meziskelních mezerách pro jednoduchá i izolační skla
  • terče s válcovou přiznanou hlavicí
  • terče s kónickou zapuštěnou hlavicí


Skleněné panely mohou být kotveny body pro vrtané otvory ve skle nebo body, které vynášejí sklo v meziskelních mezerách jednotlivých tabulí. Volba řešení kotvení skel se odvíjí od typu použitých skel a požadavků na vzhled detailů kotvení.

U terčových fasád lze posunout úroveň individualizace použitím skel s grafickým tiskem, barevných meziskelních fólií či vkládaných dekoračních materiálů mezi lepená skla (VSG).

Kromě výběru typu skla a způsobu jeho kotvení lze také volit ze široké škály nosných kotevních prvků - nerezových terčů (spiderů neboli pavouků).

Při projektování a dodávce terčových fasád používáme materiály a komponenty významných evropských a světových výrobců, s nimiž konzultujeme technická řešení kotvení a návrh skladby skla.

Našimi dodavateli jsou také významní výrobci stavebního skla - skupiny Saint Gobain Glass a AGC.


Poskytujeme rovněž technické konzultace projektantům a architektům ve fázi přípravy projektů.


rychlá poptávka

kalkulace