MOBILNÍ PŘÍČKY DORMA HÜPPE VARIFLEX 100

Mobilní příčky DORMA HÜPPE Variflex 100 představují špičkové technické a designové řešení pro variabilní rozdělení prostor všude tam, kde je požadován vysoký stupeň individualizace a zvukové izolace.Modelová řada Variflex 100 vyhoví většině požadavků architektů a uživatelů na design i funkci. Jednotlivé panely jsou navrženy z lehké sendvičové konstrukce. Na nich jsou zavěšeny pohledové desky v široké škále povrchů a barev.

Výměna pohledových desek je v případě poškození možná bez nutnosti demontovat celý panel. Tloušťka panelu je 100 mm pro všechny varianty ovládání.

Klient může volit mezi třemi variantami ovládání panelů příčky DORMA HÜPPE Variflex 100. Standardní řešení je manuální provedení, kdy je posuv panelů a vysouvání těsnicích lišt mechanické.

Poloautomatické řešení - ComfortTronic - nabízí kombinaci manuálního posuvu panelů s elektrickým výsuvem těsnicích lišt. Vrcholem nabídky je pak zcela automatické ovládání panelů - ComfortDrive - spojující elektrické vysouvání těsnicích lišt s automatickým posuvem samotných panelů.

Pro snadný průchod mobilní příčkou DORMA HÜPPE Variflex 100 bez nutnosti posouvání panelů mohou sloužit integrované jedno- nebo dvoukřídlé otočné dveře.

Rozsah dosažených hodnot zvukového útlumu příček Variflex 100 se odvíjí od skladby konstrukce panelu a otevírá široké možnosti aplikací. Pro požadavky na kombinaci zvukové izolace a zamezení odrazu zvuku je tady speciální povrch panelů v produktové řadě Variflex AKUSTIK. Předurčuje použití této řady tam, kde se očekává především dokonalý zvukový projev spojený s dostatečným utlumením pro okolí.

Díky mikroperforaci pohledových desek se zvuk neodráží od plochy příčky Variflex, ale je pohlcen. Eliminace odrazu zvuku vytváří ideální podmínky k diskrétnější komunikaci či jiným zvukovým projevům (hudba apod.).

Mobilní příčky DORMA HÜPPE Variflex 100 jsou ve všech variantách provedení testovány jako kouřotěsné v souladu s normou EN 1634-3.

Architekti mohou vybírat z široké palety povrchových úprav panelů řady DESIGN COLLECTION, materiál Melamin nebo HPL.

Tam, kde se požaduje funkční povrch, mohou čerpat z nabídky FUNCTIONAL COLLECTION. Pokud ani to nestačí, je zde možnost povrchové úpravy panelu v individuálním řešení.

Protipožární varianta příček Variflex 100 je certifikována na protipožární odolnost EI 30 . Možnost osazení dveřmi je samozřejmostí. Maximální výška panelu je 4.000 mm.

Pro nejnáročnější projekty je určena řada DORMA HÜPPE Variflex 100 GLAS. Při zachování všech vlastností uzavřené varianty přibude transparentnost panelu. Samozřejmostí je možnost kombinace s neprůhledným provedením panelů.


rychlá poptávka

kalkulace